На платформі Blogger.

Кризовий центр психологічної допомоги "Порадник онлайн"


Цікавинки від Світлани РОЙЗ. Створено 20 маленьких анімацій із 10-20-секундними вправами-практиками для дітей, щоб у стресових ситуаціях повертати собі спокій.

Назва "Стійкість для стійких".

Механізм стресу тілесний – у всіх маленьких простих вправах ми впливаємо на різні частини тіла, на м’язову активність, рухомість, робимо дихальні практики.

Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі, їх можна використати, як ідеї для руханок. Для кожної вправи подано дуже просте пояснення для дітей.

Ідея та зміст практик: Светлана Ройз та Halyna Tytysh 

Художнииця: Наталка Найда

Ілюстраторка: Майя Нгуєн

Озвучування: Марина Запорожець

Координаторка: Марина Маляренко-Волк

Команда аніматорів: Володимир Бабутін, Олександр Барилович, Марія Габ

Звукорежисер: Микита Барзішвілі

Артдиректор: Василь Дубовий

Окрема подяка: Illia Filipov  і команда EdEra, ГО "Смарт Освіта", Grygoriy Baran та Michel Taname

 





























                           Вправа для діток різного віку



Як заспокоїти дитину під час війни

                                            Улюблена іграшка

Щоб дитина легше перенесла час в укритті, їй варто взяти зі собою улюблену іграшку.

Це має бути плюшева, м'якенька іграшка, дуже приємна на дотик, яка є з дитиною в час спокою, з якою вона спатки лягає, яка є частинкою звичайного домашнього життя. І коли трапляється ситуація підвищеної небезпеки, коли треба спускатися у бомбосховище, цю іграшку треба взяти до укриття",

 Треба сказати, твій ведмедик боїться, він маленький, треба підбадьорити його. Запитайте у дитини: Як це можна зробити?. Поцікавтесь, що можна сказати ведмедику, може, обійняти. Так дитина вкаже вам, що треба зробити. І ви разом з нею це робите. До прикладу, співаєте пісеньку для ведмедика.

                                             Вірші, забавки та пісні

Психологиня радить вивчити з дитиною вірші, забавки з притупуванням та сплескуванням, аби вона мала заняття в укритті. Особливо позитивно на дитячу психіку впливає музика.

"Запишіть на телефон пісеньку, яка дитині подобається, щоб ви разом з нею могли підспівувати, бо спів дуже заспокійливо впливає на дітей. Коли ми чуємо голос ближнього і свій голос, нам стає спокійніше. Крім того, вмикається природна система заспокоєння через дихання.

             Як дорослим самим лишатися спокійними в подібних ситуаціях?

1. Обмежувати час в інтернеті, перед телевізором та іншими джерелами новин. Краще провести його з дітьми або за справами, що само собою знизить тривогу.

2. Максимально структурувати та наповнювати день, щоб зменшити простір для тривожних думок.

3. Обмежити спілкування з людьми-джерелами паніки. Паніка заразна і дуже вірулентна.

4. Не забувати про ресурси та в жодному випадку не виключати з щоденності речей, які надихають та радують.

Основне правило і для дітей, і для дорослих – Чим складніший час, тим більше ресурсів“. І це зовсім не егоїзм, а засіб підтримки зібраності, дієвості та конструктивності.

 

  Як надати дитині першу психологічну допомогу?

6 порад для батьків.*

1. *Режим дня* ⏰ Повертайте дитину у звичний режим дня, або створіть новий. У ньому мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри з дорослими, вільна гра, час для бесід та казок, сон. 

2. *Обговорення тривожних подій* 💬 Після кожного спуску в укриття, сигналів тривоги проводьте сімейні бесіди, де кожен розповідає, що він відчував протягом цього тривожного періоду. 

3. *Нові ритуали* допоможуть відчути дитині єдність сім’ї. Це може бути читання вголос, вечірні обійми, спільні молитви або співи. 

4. *Щоденне спілкування* на різні теми 💭, щоб дитина не почала ізолюватися.

5. *Емоційна близькість* 💙 Обіймайте дитину, говоріть, що ви її любите, хваліть її (за сміливість, витримку, вміння, що вона демонструє), грайте з нею, смішіть, розділяйте з нею емоції.

6. *Почуття гумору* 😌 Намагайтеся жартувати та посміхатися, сприяти тому, щоб посміхалася ваша дитина.